NNO a regionální rozvoj EU
Formou podpory síťování a vzdělávání usilujeme o budování kapacit neziskových organizací. V této oblasti dlouhodobě spolupracujeme s Asociací NNO. Pracujeme s dobrovolníky, organizujeme semináře a vzdělávací kurzy s cílem posílit neziskový sektor. Podporujeme mezioborová setkávání a spolupráci neziskových organizací.
Přenos zkušeností z V4 pomohl nastartovat rozvojové procesy v Bosně a Hercegovině.
- Podrobnosti
- 12. 3. 2026 11:42
- Napsal/a Super User
V roce 2025 byl úspěšně realizován mezinárodní projekt „Transfer zkušeností z obnovy a rozvoje venkova ze zemí V4 do Bosny a Hercegoviny (Experience for BiH)", podpořený z prostředků International Visegrad Fund.
Hlavním realizátorem projektu bylo Centrum pro komunitní práci Střední Morava,
Zahajujeme mezinárodní projekt zaměřený na přenos zkušeností s rozvojem venkova do Bosny a Hercegoviny
- Podrobnosti
- 1. 1. 2025 11:28
- Napsal/a Super User
S radostí oznamujeme, že projekt „Transfer zkušeností z obnovy a rozvoje venkova ze zemí V4 do Bosny a Hercegoviny (Experience for BiH)” byl podpořen z prostředků International Visegrad Fund. Projekt bude realizován v roce 2025 a jeho cílem je systematický přenos osvědčených postupů komunitně vedeného místního rozvoje do prostředí Bosny a Hercegoviny.
Participační přístupy a podunajská strategie
- Podrobnosti
- 30. 5. 2017 7:12
- Napsal/a Super User
Jedním z možných budoucích směrů kohezní politiky EU můžou být i regionální strategie. Protože Česká republika je součástí tzv. Podunajská strategie EU (EUSDR), proběhly dne 30.5. 2017 v Praze Národní dny participace, které jsou setkání regionálních aktérů do této strategie zapojených. Podunajská strategie vznikla jako druhá ze čtyř současných makrostrategií EU a definuje koncept regionální spolupráce, který spojuje nejen regiony, ale především všechny státy povodí Dunaje včetně ČR.
Dobrovolnictví na Střední Moravě
- Podrobnosti
- 30. 9. 2012 21:31
- Napsal/a kancelář CpKP střední Morava
Akreditovaný program „Dobrovolnictví na střední Moravě“ je na Přerovsku, Hranicku a Lipnicku realizován od roku 2004. Projekt umožňuje zájemcům o dobrovolnickou službu získání nových znalostí a zkušeností, získání jistoty, sebevědomí a důvěru ve vlastní schopnosti, získání nových kamarádů a známých, udržení pracovních návyků, větší šanci uplatnit se na trhu práce.
